In dit fotodagboek volgen we een dag uit het leven van een partnerorganisatie, een bewoner of een evenement. Voor onze eerste editie mochten we een dagje op stap met Axl, Buurtsportmedewerker op het Kiel.

Samen met zijn 12 collega’s verzorgt Axl een laagdrempelig recreatief sportaanbod in de meest kansarme wijken van Antwerpen. De buurtsportmedewerkers komen vaak samen op de Dam, om ideeën en uitdagingen met elkaar te bespreken

Buurtsport heeft een aanvullend sportaanbod op maat van de wijk. Voor jong én oud.
Daarbij is sporten niet enkel het doel, maar ook het middel om mensen te verbinden, waarden bij te brengen en bij te dragen aan het algemene welzijn van de mensen in de wijk. Axl verwelkomt daar alle deelnemers van de sportles.

Buurtsportmedewerkers organiseren niet alleen veel activiteiten. Ze ondersteunen ook activiteiten van bewoners of verenigingen. Axl en zijn collega’s willen er zijn voor iedereen. Heb je interesse in een bepaalde sport, maar heb je niet het juiste materiaal? Dan kan je zelf sportmateriaal uitlenen bij de Uitleendienst in Park Spoor Noord of het Kiel.

Axl onderhoudt zijn contacten met andere wijkpartners goed. Zo kan hij checken wat de noden zijn in de wijk. Daar past hij zijn aanbod op aan. Bovendien ontstaan daardoor ook vaak samenwerkingen met wijkpartners, zoals met Woonhaven.

Ook de wijkpartners komen bij Buurtsport aankloppen voor input. Hier zie je Katrien de Vrijetijdsbemiddelaar, die een passende sportactiviteit zoekt voor een gezin met 3 jonge kindjes.
Zoek je zelf tips om je vrije tijd in te vullen? Contacteer dan zeker de Vrijetijdsbemiddelaar in jouw buurt.

Buurtsportmedewerkers gaan & staan in de wijk. Ze kennen de mensen en luisteren naar hun wensen.
Spreek ze zeker aan als je zelf zin hebt om meer te bewegen in je wijk!
